Przekaż 1% poodatku


Zakład Rehabilitacji
Leczniczej Fundacji
Towarzystwa Szkolnego
im. M. Reja
ul. A.F. Modrzewskiego 23
Bielsko - Biała
tel.: 785 862 540Zakład Rehabilitacji
Leczniczej Fundacji
Towarzystwa Szkolnego
im. M. Reja
ul. Broniewskiego 60
Bielsko - Biała
tel.: 691 997 217Zakład Rehabilitacji
Leczniczej Fundacji
Towarzystwa Szkolnego
im. M. Reja
ul. Wczasowa 1062
Buczkowice

tel.: 33 819 49 93

Odwiedziło nas gości.
 
astar
abr

NOWA  OFERTA   MASAŻU  I  GIMNASTYKI:

 

MASAŻE LECZNICZE:
 
1. Masaż klasyczny odcinkowy:
 • 10 minut – 10 zł
 • 15 minut – 15 zł
 • 20 minut – 18 zł
2. Masaż klasyczny całościowy:
 • 1 godz. - 65 zł
3. Drenaż limfatyczny:
 • twarz – ( 20 min.) -  20 zł
 • obie kończyny dolne lub górne - ( 40 min. )  – 30 zł
 • drenaż u kobiet po mastektomii  - ( 1 godz.) – 45 zł  itd.
4. Refleksoterapia stopy:
 • metoda centrum – ( 30 min.) -  30 zł
 • metoda odtruwania – ( 40 min.) -  40 zł
 
5. Masaż dziecięcy ( masaż Shantala) – ( 20 minut) -  20 zł
 
6. Masaż izometryczny odcinkowy:
 • brzuch – ( 15 min.) -  20 zł
 • grzbiet w odcinku piersiowym -  ( 20 min.)  – 25 zł
 • grupy mięśniowe w obrębie 1 kończyny - ( 30 min. ) – 30 zł
 • odchudzający dla kobiet ( uda, pośladki ) - ( 40 min.) - 40 zł
 
 
MASAŻE  RELAKSACYJNE  I  INNE:
 
1. Masaże relaksacyjne:
 • masaż gorącymi olejkami całego ciała – ( 1 godz. ) - 75 zł
 • masaż gorącymi kamieniami bazaltowymi:( kark, plecy, ramiona, kończyny dolne ) –  ( 1 godz. ) - 75 zł 
 • masaż świecą aromatyczną całego ciała –  ( 1 godz. ) - 80 zł
 
2. Masaże antycellulitowe:
 • drenaż kończyn dolnych + masaż bańką chińską ( uda i pośladki ) - ( 1 godz. ) - 50 zł
 • masaż bańką chińską ( uda i pośladki ) + masaż izometryczny ( uda i pośladki ) - ( 1,10 godz. ) - 60 zł
 
2. Masaż sportowy:
 • całego ciała - ( 1 godz. ) - 80 zł
 • masaż sportowy 1 kończyny - ( 25 min. ) – 25 zł
 
GIMNASTYKA:
 • ogólnousprawniająca dla wszystkich: 2 razy  /  tydzień, ilość osób w grupie: 3 - czas zajęć: 30 minut  - 50 zł / miesiąc, 
 • wzmacniająco – ujędrniająca: 2 razy  /  tydzień, ilość osób w grupie: 3 - czas zajęć: 45 minut  - 80 zł / miesiąc,
 • rozciągająco – wzmacniająca ( callanetics / pilates ) - 2 razy  /  tydzień, ilość osób w grupie: 3 - czas zajęć: 45 minut  - 80 zł / miesiąc.
 
GIMNASTYKA KOREKCYJNA:
 • indywidualna – 2 razy  w tygodniu - czas zajęć: 45 minut  - 150 zł / miesiąc,   
 • grupowa   – 2 razy  w tygodniu, ilość osób w grupie: 2 - 3 - czas zajęć: 45 minut  - 150 zł / miesiąc.   
 
 
UWAGA!

 

Obniżony cennik dla rencistów , emerytów  i  inwalidów 

 

 

 

Masaż leczniczy

 

Masaż klasyczny
Masaż klasyczny to metoda leczenia fizykalnego zewnętrznych i wewnętrznych objawów chorobowych. Składa się z licznych technik i chwytów; głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania, wibracji i roztrząsania, których celem jest nie tylko leczenie, ale też zapobieganie wielu chorobom. Na podstawie sporej ilości badań i obserwacji stwierdzono, że spośród znanych metod masażu, to właśnie klasyczny jest najskuteczniejszy w leczeniu chorób narządu ruchu.
Masaż klasyczny ogólny stosuje się m.in. w: otyłości, dnie moczanowej,  cukrzycy, zaburzeniach układu krążeniowego i oddychania,w rekonwalescencji, leczeniu nerwic psychogennych, krzywicy , a masaż klasyczny częściowy w:  chorobach nerwów obwodowych  (przewlekłe zapalenia, nerwoból , zespół wypadnięcia krążka międzykręgowego), chorobach układu ruchu (stłuczenia, skręcenia zwichnięcia, siniaki, przykurcze, stany po złamaniach, itp.), chorobach reumatycznych (gościec, zmiany zwyrodnieniowe stawów, tkanek miękkich), chorobach dziecięcych ( dysplazja i zwichnięcie stawu biodrowego, wszelkie wady postawy ) itp.
Czas masażu  1 części ciała: 20 minut, grzbietu: 40 minut, całościowego: 60 minut

Manualny drenaż limfatyczny
Jest jednym z najdelikatniejszych rodzajów masażu. Siła chwytów jest niewielka, tempo wolne do umiarkowanego a najważniejszym jego aspektem to przepychający charakter każdej techniki. Stosuje się go w celu poprawy krążenia limfy i krwi żylnej, co skutkuje likwidacją obrzęków limfatycznych, pourazowych, tłuszczowych czy żylno - limfostatycznych. Drenaż to niezbędny i bezpieczny zabieg dla kobiet po mastektomii, które zmagają się z obrzękiem ręki oraz tułowia po stronie amputowanej piersi. Skuteczny jest również w walce z cellulitem a także poprawia procesy immunologiczne, wzmacniając tym samym odporność organizmu.
Czas drenażu 1 części ciała: 20 minut, w mastektomii: 60 minut  


Masaż izometryczny
Jest to masaż wykonywany na napiętych grupach mięśniowych lub pojedynczym mięśniu ( na skurczu izometrycznym ). Jego zadaniem jest przywrócenie siły i masy osłabionym mięśniom bez obciążania organizmu ćwiczeniami fizycznymi. Ze względu na jego specyfikę znacznie przyspiesza przemianę materii, pomaga redukować tkankę tłuszczową i poprawia napięcie powięzi mięśni, dlatego traktuje się go również jako masaż odchudzający.
Masaż izometryczny składa się z 3 etapów: I – przygotowawczy - rozgrzewający, to masaż klasyczny na rozluźnionych mięśniach II – to właściwy zabieg, gdzie stosuje się na napiętym mięśniu rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, a między skurczami są przerwy na relaks mięśni
III – to masaż klasyczny rozluźniający.
Masaż izometryczny należy wykonywać w serii 10-20 zabiegów codziennie lub co drugi dzień.
Czas masażu: 15 - 20 minut / jedna grupa mięśniowa


Masaż sportowy
To masaż podobny do klasycznego, z tymże w masażu sportowym stosujemy dłuższe, bardziej energiczne i silniejsze rozcierania, ugniatania, oklepywania i wyciskania oraz specjalne chwyty funkcjonalne. Celem tego masażu jest zapobieganie objawom patologicznym, które mogą powstać w sporcie wyczynowym. Masaż sportowy pełni funkcję rozgrzewającą ( przygotowującą do treningu czy zawodów), funkcję regenerującą ( przyspieszającą powrót organizmu po dużym wysiłku do stanu prawidłowego i leczniczą (wspomagającą leczenie urazów powstałych podczas treningu czy zawodów).
Czas masażu 1 części ciała: 15 minut
Całościowy: 60 minut


Refleksoterapia  stopy
To metoda terapii odruchowej, która  poprzez ucisk konkretnych punktów – receptorów na stopie powoduje pobudzenie odpowiadającemu mu narządowi lub części ciała.  Refleksoterapia może być stosowana profilaktycznie – „metoda centrum”  lub leczniczo – „metoda odtruwania”. Masuje się zawsze obydwie stopy, w czasie 30 – 40 minut.
Podstawowe jednostki chorobowe, w których refleksoterapia ma zastosowanie: migrena, bóle i zawroty głowy, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa i stawów, rwa barkowa i lędźwiowa, skoliozy, choroby stawowe, zapalenia stawów, osteoporoza, SM, ch. Parkinsona, obrzęki podudzi, żylaki podudzi, cukrzyca, ch. układu krążeniowo-oddechowego, nadciśnienie itp.   

Masaż Shantala
Masaż Shantala wykorzystuje technikę masażu niemowlęcia znaną w wielu kulturach, przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Pochodzi z Indii, skąd trafił do Stanów Zjednoczonych i Kanady, a stamtąd do Holandii i całej Europy.
Efektem masażu jest rozluźnienie mięśni dziecka. Masaż poprawia także relacje dziecka z rodzicem lub opiekunem. Po masażu dzieci są spokojniejsze, śpią lepiej, następuje wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa i przynależności. Dzieciom pomaga to w rozwoju fizycznym, emocjonalnym i intelektualnym. Masaż jest szczególnie korzystny dla dzieci niespokojnych, rozdrażnionych, zanoszących się płaczem oraz dzieci przejawiających zaburzenia jelitowe.  Ukojenie znajdą tu też maluchy które źle sypiają.
Masaż obejmuje całe ciało dziecka. Tą drogą dąży się do zbudowania bliskiego kontaktu z dzieckiem, dając mu odczuć, że jest darzone zaufaniem, w pełni akceptowane.  Masaż Shantala ma też zbawienny wpływ na osobę wykonującą go. Mama, albo tata masując dziecko uczy się rozpoznawać potrzeby własnego dziecka, uczy się języka ciała niemowlęcia.  Masując dziecko można przekazać mu  swoje uczucia - akceptację i miłość. Jest to okazja by uczyć się siebie nawzajem.
Masaż ten jest przeznaczony dla dzieci od 0 – 3 r.ż. zupełnie zdrowych oraz dla dzieci z pewnym opóźnieniem w rozwoju psychoruchowym i szczególnie wskazany dla dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym.
Czas masażu: 20 minut

 

Masaże  relaksacyjno-pielęgnacyjne

Masaż gorącymi kamieniami bazaltowymi
Masaż ten jest od dawna znany i ceniony przez kulturę wschodu, łączy w sobie elementy akupresury, aromaterapii i termoterapii. Masaż kamieniami, poprzedzony jest wstępnym masażem  relaksacyjnym grzbietu, kończyn górnych i dolnych, na bazie naturalnych olejów o wspaniałych właściwościach pielęgnacyjnych.
Najważniejsze rezultaty masażu gorącymi kamieniami:

 • działa niezwykle uspokajająco i relaksująco, łagodzi objawy stresu,
 • zapewnia głęboki relaks mięśni,
 • zmniejsza bóle,
 • poprawia elastyczność i jędrność skóry, pomaga zwalczać cellulit,
 • poprawia cyrkulacje krwi i limfy,
 • wycisza psychikę,
 • ułatwia wypłukiwanie toksyn.


Terapia kamieniami jest zalecana w :         

 • bólach mięśniowych
 • po długotrwałym wysiłku fizycznym
 • bólach pleców
 • stresie
 • stanach zmęczenia psychofizycznego
 • w problemach z cyrkulacją krwi i limfy.


Masaż aromaterapeutyczny
To rodzaj masażu relaksacyjnego, który oprócz bazowego oleju wykorzystuje lecznicze właściwości naturalnych olejków eterycznych, specjalnie dobranych do indywidualnych  potrzeb klienta ( ich mieszanka może działać antystresowo, rozluźniająco, energetycznie, pielęgnacyjnie na skórę,  przeciwbólowo lub przeciwzapalnie, itp. ). Dzięki technikom masażu zwiększa się przemiana materii skóry i tkanki podskórnej, co zapewnia lepsze wchłonięcie substancji eterycznych i przeniknięcie ich do krwiobiegu. Wywołuje to reakcję organizmu zarówno miejscową jak i ogólną.
Czas masażu całościowego – 60 minut.

Masaż świecą aromatyczną
Masaż ten działa niezwykle relaksująco, wpływa silnie na zmysły, gdyż jest wykonywany wieczorem,  w towarzystwie zapalonych świec przy klimatycznej, wschodniej muzyce. Jako środek do masażu  stosuje się specjalną, aromatyczną świecę, która po zapaleniu zmienia się w ciepły środek poślizgowy, bogaty w konkretny zapach i w wysokiej jakości składniki pielęgnacyjne: masło shea, naturalny wosk pszczeli oraz w czyste olejki esencjonalne. Dzięki nim skóra staje się nawilżona, jedwabiście gładka i miękka w dotyku. Masaż świecą aromatyczną  szczególnie zalecany jest osobom ze złym samopoczuciem, zmęczonym i pragnącym poprawić kondycję swojej skóry.
Czas masażu:  60 minut

Masaż bańką chińską
Masaż ten może być potraktowany jako antycellulitowy, bądź jako element masażu sportowego przedstartowego lub treningowego – dzięki pobudzeniu receptorów grzbietu znacznie pobudza mięśnie tej partii ciała do wysiłku fizycznego. Wykorzystując wiedzę medycyny chińskiej, powyższy  masaż w obrębie pleców pozwala też  uaktywnić punkty energetyczne odpowiedzialne za zwiększenie odporności organizmu, może być wykonany przy  przeziębieniu.
W masażu antycellulitowym masaż bańką poprawia elastyczność tkanki łącznej, łagodzi obrzęki, usprawnia działanie układów: krążeniowego i limfatycznego, przez co stymuluje usunięcie toksyn z organizmu. Z zastosowaniem odpowiednich środków poślizgowych o działaniu antycelluitowym znacznie wzmacnia się jego zastosowanie.
Czas masażu: antycellulitowy – około 50  minut
Sportowy lub odpornościowy grzbietu: 15 minutGIMNASTYKA  KOREKCYJNA
To rodzaj gimnastyki, która ma na celu  likwidację wady lub zahamowanie jej dalszego rozwoju, a tym samym przywrócenie prawidłowej postawy ciała. W postępowaniu korekcyjnym, zasadniczą rolę odgrywają ćwiczenia, dzięki którym uzyskuje się: zwiększenie ruchomości w stawach, zwiększenie siły mięśniowej i wyrobienie nawyku prawidłowej postawy ciała. Zajęcia korekcyjne odbywają się w specjalnym pokoju ćwiczeń w 2-3 osobowych grupach lub indywidualnie.
Czas zajęć:  45 minut, 2 razy w tygodniu (wtorek 13.00 – 13.45, piątek 13.00 – 13.45, lub w innym indywidualnie dobranym terminie)


GIMNASTYKA  LECZNICZA
To gimnastyka usprawniająca dla dorosłych, starszych i dzieci, indywidualna lub w 2-3 osobowych grupach, ukierunkowana na potrzeby konkretnego pacjenta. W specjalnym pokoju ćwiczeń można zwiększyć siłę mięśniową, poprawić zakres ruchomości w stawach kończyn i  kręgosłupa, nauczyć się bezpiecznie rozciągać przykurczone partie mięśniowe  ( nauka poizometrycznej relaksacji mięśni ), przeciwdziałać bólom grzbietu, itd. Terapia ruchem jest szczególnie zalecana przy bólach pleców, po wstępnej terapii ciepłem ( lampa IR lub okład żelowy ciepły ) i  masażu klasycznym grzbietu.  
Czas zajęć: 45 – 50 – minut, 2-3  razy w tygodniu.